101 MINUT

101 minut

Crew musí své čtenáře před knižní novinkou varovat: POZOR, NENÍ TO KOMIKS. 101 minut je čertovský dobrý český thriller z našeho (pražského :)) metra! 101 minut, které člověka dělí od života od smrti.

Metro je bezesporu nejbezpečnější způsob dopravy v Praze. Cestující se uvelebí vytáhne mobilní telefon, knížku, časopis a nebo jen tak kouká na spolubydlící a třeba přemítá, do jakého baru pozve svou přítelkyni či přítele. Cesta metrem umožňuje cestujícím rychle  se dostat z jednoho konce Prahy na druhý. Bez nervů v kolonách, včas, klidu. Cestou se může stát cokoliv.

Ráno vstanete, umyjete si zuby, oblečete, najíte se a vyrazíte do práce. Cestou do práce  v metru si přečtete horké novinky. V tom najednou vypadne proud v polovině Prahy a vy uvíznete spolu se stovkou spolucestujících kdesi v hlubinách pražského metra. Bojíte se? Ne? Začnete po přečtení 101 minut. To Vám garantuji!

101 minut, zdroj:www.crew.cz
101 minut, zdroj:www.crew.cz

Jak byste se cítili zaseknutí ve vagónů metra? Při výpadku elektřiny se můžete rozloučit s funkční klimatizací. Bude Vám nesmyslné teplo. Mnohým jedincům stání může být krajně nepříjemné. Někteří budou jen nadávat, jiní začnou vyšilovat a ohrožovat nejen sebe, ale cestující. Co když začne soustava hořet?

S manželkou jsem se vydal metrem směr Nový Smíchov. Cestou na Anděl jsem ji vyprávěl temný příběh o tom, co se všechno může stát cestou nejbezpečnější dopravou. Příběh se odehrává na půli cesty mezi stanici Karlovo náměstí a Anděl, kde si většina cestujících neuvědomují, že nad hlavou cestujících je Vltava. Co se může pokazit, se v příběhu známého autora kriminálních thrillerů Štěpána Kopřivy se pokazí.

Thriller 101 minut není sice vrchol literatury, ale je pekelně napínavý! Čte se skvěle. Čtenář hltá příběh, protože je neskutečně realistický. Velmi oceňuji, že na knize autor spolupracoval s profesionály ze záchranářského sboru.

Publikováno: 101 MINUT | LaCultura.cz