Liga Spravedlnosti: Žádná spravedlnost

  • Home
  • Liga Spravedlnosti: Žádná spravedlnost
Liga spravedlnosti 08

Přebal knihy Liga Spravedlnosti: Žádná spravedlnost hlásí, že se můžeme těšit na komiksovou událost roku! Opravdu je tomu tak? Můžeme se těšit na sérií nových události?

Nová série má rozvíjet zásadní události v nové éře DC. Navazuje na zásadní trilogii TEMNÉ NOCI: METAL. V trilogii se otevřely nové dějové linie. Do hry vstoupili alternativní Batmanové, vyprofilovaly se nová seskupení a spojenectví a rozstřelil se vesmír. Do paměti většiny čtenářů se vryli nový alternativní rytíři Gothamu. Nejvíce Batman, který se směje, který je teď hvězdnou Foundation Fortnite. Lidi prostě baví křížení geniality Batmana a psychicky nemocného Jokera. Výsledek toho křížení je naprosto úchvatný.

Nechme Batmana, který se směje, Batmanem. Snad zasáhne do nové čtyřdílné série Ligy Spravedlnosti.  Liga spravedlnost tehdy rozbila celý Vesmír. Za hranici známého Vesmíru se nachází oceán kosmické destruktivní energie. Přehrada dělící známý Vesmír od prastaré energie praskla. Z praskliny vystoupili prastaré entity, které mají moc Vesmír zničit. Jedná se o prastaré síly, které stály u vzniku jeho existence. Jedná se o prabohy, skutečné stvořitele a ničitele. Jejich jméno je Záhada, Zázrak, Moudrost a Entropie.

Čtyři síly, které řídí vše. Původně všechny síly byly v rovnováze. Nejen na Zemi, ale i na jiných planetách došlo k porušení rovnováhy. Jedna síla vládne nad ostatními. Na Zemi převládá Entropie, kdeže je nějaká Moudrost či Zázrak. Na jiných planetách vládne Modrost. Svět, který není v rovnováze, musí být zničen.

Galaktický superpadouch Brainiac pochytá největší hrdiny DC, aby postavil čtyři nové týmy, které by se prastarým entitám postavili. První svět, který měl být zničen, je Brainiacova mateřská planeta Cola, kde vládne primárně síla Mudrost. Válka o zachování nám známého světa vzplála!

Čtenář se může těšit na nesourodé trojice hrdinů:

Superman, Starfire a Martian Manhunter pátrají po tajemstvích vesmíru v týmu Záhady.
Batman, Beast Boy a Lobo bojují s chaosem v týmu Entropie.
Wonder Woman, Zatanna a démon Etrigan odhalují bizarní mimozemskou magii v týmu Zázraku.
A Flash, Cyborg a Harley Quinn se dozvídají ohromující pravdu v týmu Moudrosti!

Jedno je jisté: ne všichni hrdinové se konce války a bitvy o Colu dožiji.

Na mne Žádná spravedlnost působí chaoticky, slepuje do skupiny pro mě nesourodé postavy universa DC. Chápu, že je potřeba vytvářet nové světy, nové galaktické války a epické bitvy, aby čtenáři měli co kupovat, ale na mě už je to místy moc. Těžko uvěřitelné. Přesto jsem zvědavý na pokračování dějové linie.

Za Žádnou spravedlnosti stojí hvězdný tvůrčí tým ve složení Scott Snyder, James Tynion IV, Joshua Williamson a Francis Manapul rozpoutává v knize LIGA SPRAVEDLNOSTI: ŽÁDNÁ SPRAVEDLNOST komiksovou událost roku. Kniha zahrnuje čtyřdílnou minisérii a předehru z titulu DC NATION č. 0.

Zdroj: https://www.lacultura.cz/2021/11/liga-spravedlnosti-zadna-spravedlnost-recenze/