Vision: O trochu horší než člověk, o trochou lepší než zvíře

  • Home
  • Vision: O trochu horší než člověk, o trochou lepší než zvíře
Vision

Žijete si tak v poklidu na předměstí. Všechny ve svém sousedství znáte. Většina sousedů jsou manažeři, bankéři, státní zaměstnanci, kteří žijí zdánlivě idylický život střední třídy. Jedni sousedi se odstěhují a čekáte, kdo nový se do vašeho sousedství přistěhuje? Je to téma dlouhých večerů postarších manželů, lehká zmínka při obědu či večeři. Z nudy obyvatelé jinak poklidné čtvrti vytrhnou noví sousedé.

Jsou jiní. Zdánlivě stejní. Tradiční model čtyřčlenné rodiny – táta, máma a dvě dvojčata. Muž, hlava rodiny, je úspěšný ve své práci. Žena si může dovolit ten komfort a být „jen“ ženou v domácnosti. Úplně se ve své roli necítí. Upíná se na roli ochránkyně. Vztah těch dvou je bez vášně. Dalo by se říct standardní manželství. Dva teenageři, kteří chodí na státní školu.

První rozdíl přichází v tom, že zaměstnání muže je superhrdinna a člen Avengers, který zemi zachránil 37x. Je super mít vedle sebe hrdinu. Chcete se s ním vyfotit a kamarádit. Teda pokud by to byl člověk. Jak se postavit k tomu, že se k vám nastěhuje super „robot“. No, robot to úplně není, ale člověk taky ne! Není z masa a kostí. Navíc ne vždy byl superhrdina, ale byl zrozen jako ničitel, který pár údery pobije celý Avengers. Jak by se vám líbilo žít vedle potenciálních zabijáků, od vedle?

Seznamte se s Visionovými! Zdánlivě spokojenou rodinku, kterou si tatínek vyrobil, aby byl jako člověk. Vision vždy chtěl být víc než tím, čím je. Kdo by nechtěl? Jen málokdo si v laboratoři stvoří sexy manželku a dokonalá dvojčata, které získají do vínku superschopnosti. Dokonalá rodinka.

Pokazit se může všechno i v dokonalé rodině. Vision sice si stvořil dokonalou rodinku, ale je zaneprázdněný stejně jako průměrný chlap, bankéř, politik, který tráví více času v práci než doma. Není zcela přítomen u svých nejbližší. Zdánlivě šťastna idylka dostává vážné trhliny, které končí obrovskou tragédií.

Vin miluje Shakespeara a chce se svým otcem sdílet velmi důležitou pasáž. „Otče, tuhle pasáž si musíš poslechnout.“

„Vine, mám zrovna hovor s Avengers, teď nemůžu.“ 

„Otče, poslouchej.“

„Vine. Je naprosto nezbyté, abych ten hovor nepřerušoval.“

„Ale… Bude to jen vteřinka! Poslouchej! Jak se Vám líbí ten mladý Němec, synovec saského vévody? Ohavný ráno, když je střízlivý. A ještě ohavnější odpoledne. Když je ožralý. Při nejlepším je o trochu horší než člověk, přinejhorším o trochu lepší než zvíře. Když dojde k nejhoršímu. Nejlepší bude se ho zbavit.“

„Tak co, otče, co na to říkáš? Bylo to dobré? Byl jsem dobrý?“

“ Promiň, ale neposlouchal jsem tě. Jak už jsem poznamenal. Mám hovor s …“

Ohh. Nepřipomíná vám hovor i u vás doma? Neposloucháme se, když je možnost. Vision sice si vydobyl svůj sen – rodinu, ale není s ní. Ztráta, kterou utrpí bude nesmírná… Za jeho touhu být lepší podoba sebe sama zaplatí Vision cenu nejvyšší.

Taková normální rodinka superzabijáků.